03-3741400 התקשרו עכשיו

אז יש לי רעיון ליישום פתרון באמצעות טכנולוגיית RFID מה עכשיו?


רבים מאיתנו מתעניינים בטכנולוגיית RFID וביכולות השונות שהטכנולוגיה מציעה לפתור בעיות. מגוון רחב של אנשים מתעניינים בטכנולוגיה שלפעמים היא נראת ממש כמו קסם. כולם חושבים כיצד היו יכולים לפתור בעיות באמצעות הטכנולוגיה שלא תמיד הייתה מונגשת לכולם. בפוסט הבא נציג מה הם השלבים שיש לעבור כאשר יש רעיון טוב ליישום פתרון באמצעות טכנולוגיית RFID.

שלב 1: מה היא האפליקציה?


לפני שנגדיר מה היא אפליקציה ישנן כמה שאלות מנחות שאם נשאל את עצמנו נוכל לחדד את האפיון הראשוני. לאחר שנדע שאנו יודעים לענות עליהם נוכל להתקדם לשלב הבא.

  1. מה היא הבעיה שאותו אתם מנסים לפתור?
  2. מה היתרונות והתועלות אשר ניתן לקבל מהאפליקציה?
  3. כמה פריטים/נכסים נדרשים במעקב ובקרה
  4. עד כמה הפריטים ממוקים בסביבה עם מתכות ונוזלים?
  5. איזו סוג של טכנולוגיית RFID אתם צריכים שתתן את המענה הטוב ביותר למרחק הקריאה אותו אתם צריכים?
  6. האם יש איזה דרישות מיוחדים כגון: מהירות תנועה של פריט, גודל של פריט, אינטגריציה עם מערכות?

שלב 2 : האם זה אפשרי ?


כאשר מבצעים בדיקת כדאיות מחלקים את הבדיקה לשני מישורים: האחד צריך לבדוק היתכנות טכנית של היישום, והשני לבדוק היתכנות תקציבית לפרויקט.

היתכנות טכנית:

אומנם RFID מכיל בתוכו יתרונות טכנולוגים גדולים אך קיימים גם מגבלות אשר לא בהכרח ניתן ליישם בתוך האפליקציה. כאשר בודקים היתכנות יש לקחת בחשבון מה ניתן לעשות באמצעות RFID ומה לא, ויותר חשוב מה הפתרון הטוב ביותר עבור הפעולות אותם נרצה ליישם. ייתכן שלא כל פעולה נדרשת בפתרון RFID אלא רק לחלק מסויים. לכן לפני שמאפיינים מערכת מבוססת RFID יש להכיר את היכולות והיתרונות של מערכת מהסוג הזה.

היתכנות תקציבית:
אחד הגורמים החשובים והמשמעותיים ביותר בבחירת הטמעת מערכת RFID היא היכולת להבין את המשמעות הכרוכה בהטמעת טכנולוגיה מהסוג הזה. בהרבה דוגמאות ניתן לראות שההשקעה מחזירה את עצמה (ROI). ארגונים שיודעים לחשב עלויות חוסר או לחילופין לכמת במספרים חוסר שליטה אשר ניתן להשיג אותה באמצעות מערכות RFID. יש לקחת משתנים כמו עלויות תחזוקה עלויות תפעול שאלו העלויות העיקריות.

לפני שנקדם לשלב הבא חשוב לבחון את העלוית הפוטנציאליות של החומרה, התגים והתוכנה שבמרבית מהמקרים כוללת שירות. לכן לפני הכנסה של מערכת RFID יש לבחון ולברור איזה תהליכים הכרחיים לניהול באמצעות RFID, ואם ניתן לנהלם באמצעות טכנולוגיות או נהלי עבודה אשר יכולים לתת תוצאה זהה. גם אם תפנו לחברות RFID גדולות או מומחי RFID תופתעו לגלות שלא תמיד ימליצו על RFID כפתרון אולטימטיבי.

שלב 3 : יועץ או מומחה RFID


בכל שלב בתהליך חשוב לבדוק ולבחון לעומק את הכדאיות של הטמעת מערכת RFID. לא כל מערכת RFID בהכרח עלותה יקרה. יכול להיות שהמערכת או התוכנה יהיו זולים יחסית אך מחיר התגים שתדרשו להשתמש ביישום שלכם יהיה מחיר גבוהה, או להפך. אל תהססו לקבל המלצות או לחילופין לשמוע חוות דעת מחברות שכבר משתמשות במערכות מהסוג זה. רוב החברות שקיימות בשוק מציעות פתרונות מוכנים. האם תוכנה מדף אשר מוצעת הוא הפתרון הטוב עבורכם? והאם ניתן לצמוח ולפתח את הפתרון לעוד חלקים בארגון. שירותי יעוץ לפני בחירת היישום המתאים או החברה שתספק את השירותים המתאימים יכולה להביא לחסכון של הרבה כסף.

שלב 4: בחינה והתנסות


לפני שמכנסים טכנולוגיה כל כך משמעותית לארגון צריך להיות זהירים ולבצע תהליך הטמעה והתנסות של הארגון במערכת. תנסו לקבל שירות עבור התנסות במערכות מסוג RFID, לדוגמא קחו תהליך מסויים אותו תרצו לשפר בארגון, תגדירו את הפתרון החלקי ותתנסו. התנסויות מהסוג הזה נקראות פיילוט, בשלב זה ניתן לבחון הרבה חלקים ממערכת RFID לדוגמא איזה תג מתאים, איך לשייך את התג, איזה אנטנות, מה תהליך העבודה הנדרש מהעובדים וכדומה. כאשר מבצעים פיילוט ניתן לקבל משמעויות קריטיות בבחירה ויישום מערכת RFID.

שלב 5: העלאת מערכת


לאחר התנסות ובחירה ניתן להגדיר ולאפיין את המערכת הטובה ביותר אשר יכולה לתת לפתרון אותו הגדרנו. בשלב זה אנחנו כבר בטוחים ש RFID הוא הפתרון שאנחנו צריכים ומכן מתחילים תהליך אפיון עמוק יותר אם הגדרת צרכים טובה. לאחר בחירת החברה אשר יכולה להיות גם ספקית החומרה וגם ספקית התוכנה או לחילופין לבצע פרויקט עם שיתופי פעולה. מגדירים לוחות זמנים והישגים רצויים, בשלב הזה ניכנסים לכל תהליך הטמעת מערכת חדשה בארגון. בהצלחה!

התקשרו היום לייעוץ טלפוני חינם 3741400 – 03!