03-3741400 התקשרו עכשיו

כיום כמעט בכל חנות שניכנס אליה נמצא מערכת נגד גנבות. כיצד זה עובד? על איזו טכנולוגיה היא מבוססת?
והאם היא אפקטיבית? על כל זאת ועוד נדון בפוסט הבא.

מערכות נגד גנבות כיום פופלאריות מאוד בקרב רשתות האופנה והחנויות בקניון. מערכות אלו הינם מערכות המבוססות טכנולוגיית RFID LF. למעשה לכל פריט בחנות מוצמד תג RF אשר בעת מעבר דרך שער הממוקם לרוב בכניסה, מופעל זמזם אשר מטרתו לסמן כי פריט נלקח.

לרוב התג מוצמד לפריט באמצעות מגנט חזק, ורק עם כלים ייעודים ניתן להסירו. התג המוצמד לבגד אינו מכיל מידע אודות הפריט, ולא משדר אינפורמציה; אלא גורם לשינוי בשדה אלקטרו מגנטי אשר מזוהה על ידי השער ואז מופעל הזימזום שכולנו מכירים.

המערכות הפופולריות שקיימות בשוק משתמשות בטכנולוגית  RFID LF והמשמעות שיכולת הזיהוי צריכה להיות מטווח קצר יחסית מוגבל בדרך כלל עד 40 ס”מ, לפעמים מוצבים כמה שערים על מנת להגדיל את שטח הכסוי. מכיוון שהתג לא משדר מידע אודות המוצר, במקרה של גנבה לא ניתן לדעת איזה פריט נלקח. בנוסף על מנת להגדיל את הטווח משתמשים בתגים גדולים אשר בולטים בצורה משמעותית מהמוצר, ובשביל לשמור על התג משתמשים בחומר קשיח הגורם לתג להיות מגושם ולא אסטטי.

נשמע מצוין, אז לא. רוב בעלי העסקים המשיימים את הפתרון בחנות מסבירים כי הזמזם בעיקרו נועד להרתעה. עוד מוסיפים וטוענים שכאשר אדם מעוניין לגנוב הוא יגנוב ולכן מלב ההרתעה לא ניתן לעשות יותר מזה. קולות אלו הביאו בעלי עסקים ואפילו רשתות שלמות להסיר את המערכות הנ”ל והכריזו עליהם כלא רלוונטיות.

אנו ברידבי מציעים לבצע מעקב אחרי הסחורה באמצעות RFID UHF, וזאת מכיוון שניתן לאתר את הפריט ולקבל עליו אינפורמציה, בנוסף המרחק קריאה הגדול בצורה משמעותית וכן אסטטיות התג. באמצעות הטכנולוגיה לא רק ישמע זמזום המוכר, אלא גם נוכל לדעת באיזה זמן ואיזה פריט נלקח. פרטים אלו יוכלו לעזור לעסק להתמגן בצורה טובה יותר ובאמצעות שילוב מערכות כגון מצלמות גם להביא למיזעור חוסרים. טכנולוגיית ה UHF הינה כלי אפקטיבי יותר הטומנת בתוכה את היתרונות של המערכות הקיימות אך גם יתרונות נוספות שלא קיימות במערכות אחרות. בנוסף המערכת יודעת להתמודד ולעבוד לא רק בתצורה של שערים אלא גם לפי איזורי עיניין בצורה אוטומטית. דבר אשר הופך את היכולת ניטור המידע גם באיזורים מורכבים יותר כגון דוכני מכירות.

דמיינו כי דרך הפלאפון שאתם אוחזים בידכם ניתן ללחוץ על כפתור ולראות את כל החוסרים הקיימים בסניפים השונים ולקבל את כל המידע בצורה מרוכזת ומסוכמת. אנחנו כבר שם!

לעוד פרטים בנושא ניתן ליצור קשר עם צוות רידבי. בנוסף תוכלו להיכנס לערוץ הפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב ולהמשיך לעקוב אחר תכנים נוספים.

ליצירת קשר לחץ כאן