03-3741400 התקשרו עכשיו

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד טכנולוגית RFID משתלבת במרכזי הפצה מחסנים ובשרשרת ההספקה של ארגונים שונים ברחבי העולם. היא הופכת אותם לטובים יותר, זריזים יותר וחדשניים יותר, מפחיתה הוצאות, מעבירה נתונים ותובנות בזמן אמת בצורה מדיוקת – ללא תלות בגורם האנושי או לחילופין לצמצום מעורבות הגורם האנושי.

כיום עסקים מבינים שבשרשרת האספקה, במחסן, או במרכז ההפצה קיים המון מלאי שלא תמיד מנוהל כתוצאה ממרכיב החיים, אותו המרכיב שגורם למערכת המידע לחוסר אמינות. יותר ויותר ארגונים מבינים שהצטיידות בטכנולוגיה מסוג RFID משפר את תהליכי ניהול שליטה ובקרה והופכת את הארגון לתחרותי יותר.

כיצד RFID עובד ולמה צריך אותו בכלל?

RFID הוא קיצור של Radio Frequency IDentification. הטכנולוגיה משתמשת בשדה אלקטרו-מגנטי אשר באמצעותו מעבירה אובייקטים (פיסות אינפורמציה) ומאפשר לבצע מעקב או לנהל מידע בצורה מהירה ויעילה יותר. המידע עובר באמצעות משדר ומקלט אשר יודעים לתרגם את גלי הרדיו לנתונים אשר באמצעותם אפשר למנף את תהליך ניהול שליטה ובקרה של העסק.

התגים יודעים לעבוד בצורה דומה לצורת ברקוד המוכר, אך יותר מזאת יכולים להכיל מידע גדול יותר משל הברקוד, התג לא צריך להיות בקו ראיה ישיר (לא כמו הברקוד), ובאמצעות הטכנולוגיה ניתן להפחית את התלות בגורם האנושי. הנתונים העוברים למערכות המידע מדויקים ויציבים יותר ובכך אפשר לתמוך ולנהל תהליכים נוספים אשר לא היה ניתן לבצע בעבר כמו לדוגמא: ספירת מלאי בתדירות גבוהה יותר, איתור מלאי בזמן קצר יותר, מעקב אחראי יציאה וכניסה של סחורה ואלו רק חלק קטן ממגוון האפשריות הנמצאות ע”י שימוש בטכנולוגיה.

קיימים מקרים בהם RFID עוזר בהפחתת מקרים בהם יש מקרה של חוסר מלאי Out Of Stock. המערכות יודעות ליצור שקיפות מלאי גובהה יותר ולתת נתונים על ביקוש בזמן אמת ובצורה מדויקת בשונה מכל המערכות המידע שמתמודדות עם בעיית חוסר דיוק גובהה ברמות המלאי.

ברגע שארגון יודע לצמצם את המשימות החוזרות על בסיס יותר ולהפוך תהליך לאוטומטי יותר כך תיווצר מערכת מידע אמינה יותר שלא נשענת על הגורם האנושי. הטמעת מערכת מסוג RFID  בארגון תאפשר לקבל שליטה טובה יותר במלאי, לנהל את ההזמנות בצורה מדויקת יותר ותעלה את יכול ספוק שביעות רצון הלקוח.

כיום בארגונים גדולים וקטנים קיים חוסר יכולת לשלוט במידע, ולקבל מידע מדיוק הנובע במרביתו מהגורם האנושי. הדבר מוביל לבעיות בעיתוד מלאי, ואחסון מלאי מת, וכמות עודפים, בחוסר זמינות מוצרים ללקוח ואלו רק חלק קטן מהבעיות אשר אנשי הלוגיסטיקה ישאפו תמיד לצמצם. צרו אתנו קשר עוד היום ותשמעו כיצד ניתן לשלב מערכות RFID בארגונכם.

התקשרו היום ללמוד עוד: 03-3741400!