03-3741400 התקשרו עכשיו

שימוש בחיישנים יכול להיות חיוני ביישומים רבים ומגוונים בעולם הלוגיסטי או בתחום הרפואי.
שילוב חיישנים ותגי RFID בין אם מדובר על רכיבים אקטיביים או פאסיביים יכולים לייצר יכולת ייחודית ויתרון משמעותי אודות הנתונים שניתן לאסוף בטווחים וקצרים ובטווחים ארוכים. נתונים כמו: טמפרטורה, לחות, תנועה ועוד.

חיישנים מסוגלים לעבוד בשילוב טכנולוגיית RFID אקטיבית ופאסיבית ועם היתרונות של כל טכנולוגיה. על בסיס היישום ניתן לתכנן ולבחור את הרכיבים המתאים ביותר לטובת ביצוע היישום. בימים אלו ניתן למצוא יישומים של חיישנים בשילוב טכנולוגיית RFID  פאסיבית מבלי לפגוע ביכולת במרחקת קריאת התג. תגים אלו לרוב מגיעים ארוזים בתוכנות מובנות אשר יודעות לחלץ את המידע הספציפי של תג RFID ושל החיישן המוטמע. שימוש בתוכנות לא ייעודיות יכולות להיות פרויקט מורכב ומסובך להבנה.

רכיבי RFID אקטיביים בשילוב חיישנים

תגי RFID מסווגות לרוב לשתי קבוצות: beacons  ו- transponders

Transponders – טובים להעברת מידע המשלב בתוכו מספר זהות חד ערכי. בנוסף transponders יודעים לשלוח מידע אשר מוגדר בתוכו בדומה לתגי RFID פאסיביים. רכיבים אלו ידועים לשדר ברגע שחשים בהשראה אשר יוצר הקורא ולשדר את המידע אותו רוצים.

beacons   – המבוססים RFID שולחים את המידע לרוב על בסיס קבוע ויזום אשר מתוכנן ומתוזמן על הרכיב עצמו. הם אינם תלויים בהשראה ויודעים לשדר בצורה עצמאית. הם יודעים לשלוח פרמטרים כמו עוצמת הסוללה שלהם, מידע ספציפי ששמור עליהם, זמן וכדומה. ככל שנשדר מידע בתדירות גבוהה כך נקצר את אורך חיי הסוללה/מקור האנרגיה. היתרונות הגדולים בשימוש רכיבים מסוג הזה הוא כמות המידע שניתן להעביר והמרחקים.

רכיבי BAP ותגי RFID

BAP (Battery Assisted Passive RFID Tags) – טכנולוגיה זו לרוב משלבת בתוכה תגי RFID ועוזרת לתגי ה RFID לשדר למרחקים גדולים יותר ובעוצמה חזקה יותר וזאת בזכות הסוללה שלה. בדומה לרכיב Transponders פועלת גם טכנולוגיית BAP אך למרחקים קצרים יותר. למרות זאת עדיין ה BAP יודע לעבוד בטווחים גדולים מתגי RFID פאסיביים. קל לשלב בהם חיישנים מעבר לתגי ה RFID וזאת בזכות הסוללה שלהם.

רכיבי ה-BAP יכולים לסייע בביצוע משימות ומדידות באמצעות החיישנים. הרכיב יודע להידלק לדגום ולאסוף את הנתונים המוגדרים לאחסן אותם ולשדר אותם בצורה מתוזמנת או בצורה יזומה באמצעות קורא RFID. לרוב הרכיב לא משדר על בסיס קבוע ולכן אורך חיי הסוללה גדלה בצורה משמעותית מרכיבים אקטיביים אחרים.

רכיבי RFID פאסיביים משולבים חיישנים

לאחרונה ניתן לראות יצרנים אשר משלבים רכיבי RFID פאסיביים חיישנים אשר מאפשרים לבצע מדידות חום לחץ ועוד מבלי לפגוע במרחק הקריאה של התג הפאסיבי. מדובר בטכנולוגיה פורצת דרך אשר קורמת עור וגידים ממש בתקופתנו. ניצול יתרונות הטכנולוגיה הפאסיבית ואפשר לקבל מידע עשיר יותר באמצעות קורא RFID ותג RFID פאסיבי.

לקבלת מידע ניתן להתקשר 03-3741400!