03-3741400 התקשרו עכשיו

מעקב אחרי בעלי חיים צובר תאוצה יותר מתמיד. ניתן לראות יותר ויותר רפתות, לולים, משטחי גידול בקר אשר בוחרים לבצע מעקב אחרי בעלי החיים לטובת איסוף מידע. בעבר כל בעל החיים היה מסומן באמצעות תג מודפס עליו והיה נידרש להגיע ממש קרוב לבעל החיים על מנת לקבל את האינפורמציה המשוייכת אליו. כיום באמצעות טכנולוגיית RFID ניתן לאסוף לקבל אינפורמציה על בעל החיים מבלי להתקרב אליו כלל.

אז למה לעקוב אחרי בעלי החיים באמצעות RFID?
ההחלטה לעקב אחרי בעל חיים יכולה לנבוע משתי סיבות עיקריות האחת סיבה עיסקית, מתוך הבנה שהתועלות שאקבל מהמערכת הטכנולוגית שווה חיסכון כלכלי. השניה, הרחבת יכולות ועוד או לחילופין סיבות אישיות הנובעות בעיקר מנוחות, דיוק, ועיקביות אשר מושגות באמצעות הטכנולוגיה. תיוג בעל חיים באמצעות רכיב RFID יכול להווה כלי חיוני בכלי הניהול של קיים אצל המגדל. לדוגמא, היכולת לדעת איזו תרופה כל בעל חיים צריך לקבל, או מה המשקל של כל בעל החיים, ביצוע ספירה של כמות בעלי החיים או מעקב אחרי הפעמים שאכלו או שתו. כל אלו הם רק חלק קטן מכמות הנתונים שניתן לאסוף בצורה אוטומטית על בעל החיים מבלי לגעת בו כלל.

כיום המערכות המוצעות בשוק לרוב עושות שימוש בכמה אמצעים טכנולוגיים כגון RFID GPS ועוד חיישנים נוספים אשר אוסיפים מידע בזמן אמת על בעל החיים ועל ההרגלים שלו. הנתונים שנאספים מתרכזים בזמן אמת למערכת מידע המפיקה משמעויות ודוחות רלוונטיים. בשונה מפרטים סטטסטיים כאשר מדובר במעקב אחרי בעלי חיים יש עוד משתנים רבים אשר נלקחים בחשבון כמו: נוחות לבעל החיים, שימוש בחומרים טובים, עמידות מוצרים לתנאים שונים.

לא רק בחוות גידול ורפתות משתמשים במעקב אחרי בעלי חיים. סביר להניח שאפילו לחיית המחמד שלכם בבית מושתל שבב מתחת לעור אשר מספק מידע על בעל החיים שלכם, פרטים אישיים של ממש כמו: שם הבעלים שלו, כתובת, שם בעל החיים סוג ועוד. באמצעות הרכיבים האלו ניתן לקבל אינפורציה על בעל החיים וזאת מתבצע אמצעות סריקה של הצ’יפ מתחת לעור. לכן כאשר בעל חיים ביתי נעלם ואז מאתרים אותו ניתן לקבל את כל המידע עליו באמצעות קריאת התג.

סיבה חשובה אשר משתמשים לביצוע מעקב אחרי בעלי חיים היא סכנת הכחדה, מערכות RFID בשילוב GPS משתמשים בשביל להצליח לאתר ולנהל מעקב אחרי בעלי החיים הללו. השימוש בטכנולוגיות האלו לרוב נבחנות בכובד ראש לפני היישום מכוון שיש משמעויות רבות שצריך לשים לב אליהם.

תחום חדש ומרתק של תיוג בני אדם מתפתח במהירה בשנים האחרונות. השיטה דומה לתיוג בעלי חיים אך היישומים שונים בהחלט, משמירה על סודיות פרטי אדם עד הצלת חיים בעזרת מידע רפואי בזמן אמת על האדם המתויג. הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק ואנו צופים לשינויים גדולים בעשור הקרוב בתחום.

בנוסף תוכלו להיכנס לערוץ הפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב ולהמשיך לעקב אחרי תכנים נוספים

ליצירת קשר לחץ כאן