03-3741400 התקשרו עכשיו

בכל ארגון, חברה, או מפעל קיימים פריטים מוחשיים אשר נרגיש רע במידה ויעלמו לנו. אנחנו אפילו מכירים את התחושה מהבית כאשר אנחנו מחפשים את המפתחות של הרכב, או השלט של הטלוויזיה. כאשר אנחנו בעבודה אז זה מכשיר הבדיקה, המוצר שאנחנו אמורים לספק ללקוח או סתם פריט שמאוחסן אצלנו.

באמצעות טכנולוגיית RFID ניתן לבצע מעקב של ממש אחרי מוצרים שונים בגדלים שונים ואפילו ניתן לאתרם במידה ו”הלכו לאיבוד” . בפוסט הבא נפרט כמה תעשיות אשר בחרו ליישם את הטכנולוגיה אצליהם ואולי תהיו הבאים בתור לשלב מערכת RFID?

  • מערכות אכיפת החוק: למערכות אכיפת החוק קיימות כמה בעיות בהקשר לניהול פריטים על בסיס יום יומי. קיימים אלפי פריטים כגון נשקים, רכבים, ציוד IT, מסמכים ועוד. במידה ופריטים אלו יגנבו או יגיעו למקום שלא אמורים להגיע יכול להיגרם נזק גדול שלא תמיד המשמעות היא כספית – אלא הרבה יותר מזה. בטקסס שבארה”ב בחלק ממערכות אכיפת החוק נעזרים במומחי RFID על מנת לבמצע מעקב וניהול תקין של הפריטים הקיימים בראשותם. מערכות זמן אמת אוספת נתונים אודות הציוד ומאפשרות שליטה בכל רגע נתון בציוד. כרגע קיימות כמה תוכניות פיילוט בטקסס אך הם בהחלט עם הפנים קדימה ביישום פתרונות מסוג זה ושילוב RFID.

 

  • ריצפות ייצור: בריצפת הייצור קיימות המון תופעות של “היעלמות” חומרי גלם או ציוד. דבר הבא לידי ביטוי השהיית עבודה, והפסד מכירות דבר. כיום המון חברות יצרניות מבצעות מעקב אחר הציוד וחומרי הגלם בשלבים שונים בתהלך. כתוצאה מכך גם זמינות חומרי הגלם עולה, ניתן לבצע תהליכי בקרה מוסדרים, ביטול הגורם האנושי אשר פעמים רבות הוא נדרש לבצע דיווחים שונים (שלא תמיד קורים). לפעמים מדובר בפריטים זולים וקטנים ולפעמים מדובר בפריטים גדולים ויקרים. לכן בעת יישום פתרון RFID ניתן להבין מה הפיתרון האופטימלי לטובת ניהול התהליכים השונים בפס הייצור או במפעל. בנוסף הטעמת פיתרון RFID בעסקים יכולה להוביל לאוטומיזציה של תהליכים ולחסוך בכוח אדם או להוריד מהגורם האנושי מטלות מיותרות ולתעל כל האדם למשימות אחרות, ובך להגדיל את התפוקה.

 

  • מוסדות חינוך: הם אולי התעשייה שהכי מאמצת אליה את טכנולוגיית RFID החל ממעקב נוכחות אחרי תלמידי בית ספר ועד ספריות אלקטרוניות אשר מאפשרות לאתר את הספר המבוקש. למעשה כבר למעלה מ- 10 שנים שמוסדות מתחום החינוך בוחרות לאמץ את הטכנולוגיה ולהנות מהיתרונות הרבים שהטכנולוגיה מציעה. כמה נחת ושקט יכול להיות להורים כאשר הם רואים שהילד הגיע לבית הספר, או קיצור תהליך הקראת השמות המתיש של המורה בכיתה, כל אלו יכולים להיחסך באמצעות RFID.

 

  • עולם הרפואה: עם כמות אדירה של מטופלים עובדים וציוד, בתי החולים ומרכזי הטיפול אלו המוסדות האידיאלים להטמעת טכנולוגיית RFID. ניתן לראות עוד ועוד מוסדות מאמצות את הטכנולוגיה בכל רחבי העולם. אפילו קיים שילובי מערכות כמו RFID פאסיבי עם RFID אקטיבי, טכנולוגיות מבוססות WIFI ועד. כל זאת על מנת לתת שירות איכותי ויעיל לכמות עצומה של אנשים הפוקדים אותם. ציוד אשר נעלם ממוסדות אלו מערך במיליוני דולרים ויישום טכנולוגיות אלו הצליח להביא ולהפחית חוסרים ואיבודים של הציוד היקר. בנוסף תהליכים הפכו ליותר אוטומטיים ובכך גם מצליחים להוריד את העומסים במרכזים השונים.

 

  • סביבות עסקיות: כיום הטכנולוגיה משולבת בסוגים שונים ומגוונים: מוסכים, מעבודות בדיקה, חנויות ביגוד, סופרים, ועוד. אחרי הכל, בכל ארגון קיים ציוד וכח אדם ואנו נשאף כמה שיותר להפוך תהליכים לאוטומטים על מנת ליעל את התהליכים העסקיים השונים.

לסיכום, ניתן ליישם את הטכנולוגיה במקומות רבים ולצרכים שונים ומגוונים. קיימת הנחה ששילוב מערכת RFID בעסקים בהכרח כרוכה בשינוי גדול ודרמתי – אך לא כך הדבר. כיום עולם התוכנה מאפשר להליכים להיות מודולרים יותר מתמיד וניתן לשלב את הטכנולוגיה מבלי “להפוך את כל הארגון” , אלא לקחת חלק ספציפי ולשפר אותו באמצעות הטכנולוגיה.

בנוסף תוכלו להיכנס לערוץ הפייסבוק שלנו או לערוץ היוטיוב ולהמשיך לעקב אחרי תכנים נוספים

ליצירת קשר לחץ כאן