03-3741400 התקשרו עכשיו

כל מה שצריך לדעת על אחסון חכם באמצעות RFID במאמר הבא.

אחסון חכם יכול להתבצע בארונות אחסון, מקררים או אפילו סתם במידוף פתוח. באמצעות הצמדת תגי RFID לפריטים המאוחסנים ושילוב טכנולוגיית RFID ניתן לנהל את המוצרים בצורה טובה ויעילה יותר בזמן אמת. מערכות מסוג אלו יכולות לפתור בעיות רבות הקיימות בתעשיות השונות.

אז למה בכלל להשתמש בטכנולוגיה הזו?

שימוש בטכנולוגית RFID ועל מנת לאחסן באופן חכם יותר את הפריטים יכולה לשפר באופן משמעותי את ניהול הפריטים המאוחסנים. נפרט סוגיות שונות אשר ניתן לפתור באמצעות אחסון חכם.

1. חיסכון בזמן כח אדם לטובת ביצוע ספירות מלאי

2. אמינות המידע ומניעת טעויות אנוש אשר קורות מספירה לא נכונה

3. איתור חוסרי מלאי בזמן אמת והעלאת זמינות

4. איתור פריטים חסרים או גנובים

5. מעקב וניהול אחרי פגי תוקף

מי משתמש לרוב באחסון חכם:

חברות שיש להם פעילות עם מוצרים באחוז רווחיות גבוהה או תחלופה גבוהה של מוצרים שמקשה על מעקב. הטמעה של טכנולוגיה מסוג RFID מביאה לחסכון בזמן ודיוק של מלאי אשר יבוא לידי ביטוי במונחים כספיים. בנוסף המערכת תוכל להביא להתייעלות ולמנועה ביותר רבות (כמו שצוין למעלה). ברוב הארגונים אשר מנהלים מלאי קיימות אותן הבעיות. אך ניתן לראות בארגונים רפואיים דגש גבוה יותר על ניהול המלאי וכן מערכת RFID מהסוג הזה יותר נפוצות.

לאיזה סוג פריטים מתאים אופי ניהול כזה?

כל פריט שקיימת הצדקה כלכלית או לחילופין הצדקה תפעולית. לדוגמא אם נרצה לנהל מלאי שקיות קמח בחנות באמצעות RFID ונניח שכל שק קמח עולה 1 ₪. על מנת שנוכל לנהל את מלאי הקמח נצטרך להצמיד תג RFID לכל שק קמח שעלותו 0.5 ₪. האם יהיה כדאי לנהל את הפריטים עם RFID? כנראה שלא. אבל אם נרצה לנהל מעקב אחר מכשיר סלולרי העולים כמה מאות שקלים למכשיר בודד, ועלות התג תהיה זהה, כנראה שקיימת כדאיות כלכלית. כדאיות תפעולית מתבטאת בניהול מלאי קריטי כמו לדוגמא ברשת בתי קפה הרוצים לוודא שלא יחסר וכמות אחסון הקפה מוגבלת.

כמובן שיש עוד דוגמאות רבות, ועוד המון משתני החלטה שצריכים לקחת בחשבון בהטמעת מערכת מהסוג הזה אבל העלות הכלכלית או התפעולית הן בהחלט קריטריונים קריטיים .

דוגמה לתא אחסון:

קיימים סוגים שונים של תאי אחסון חכמים אשר יכולים לשלב בתוכם מספר טכנולוגיות שונות. בדוגמה למטה ניתן לראות תא אחסון לדוגמה אשר מכיל בתוכו גם מערכת בקרה על מי שמוציא ציוד מאותו התא. (תרשים מאתר של atlasRFID).